Willa Pyszałek jest dawną letnią rezydencją Franza Kutschery. Do dnia dzisiejszego wnętrza zachowały swój stylowy wygląd.
W środku znajdują się dwa wspaniałe piece kaflowe z I poł. XIX w.

W Willi Pyszałek znajdują się dwa salony w stylu retro, hol z kominkiem. Do dyspozycji gości są pokoje 2 i 3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, kuchnia wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt AGD, duży ogród z meblami ogrodowymi, altaną i miejscem do grliowania, basenik dla dzieci, prywatny las o powierzchni 0,60 ha. Posiadamy także ogrodzony parking, który zamykanmy na noc.

Obok willi przebiegają szlaki turystyczne i ścieżki spacerowe. Żółtym szlakiem można dojść w niecałe pół godziny na górę Grabowiec, na której znajduje się kaplica św. Anny, jedna z najstarszych budowli sakralnych w Polsce, spod której wypływa woda z "Dobrego Źródła".

Kominek w holu
Salon z dużym stolem na 12 osob

W naszym domu możecie Państwo zorganizować różne imprezy okolicznościowe takie jak imieniny, zaręczyny, spotkania rodzinne, oraz inne według Państwa życzeń.

Dla gości istnieje możliwość całodobowego wyżywienia smacznie i niedrogo!

 

neoklasyczny piec kaflowy z pol. XIXw. neoklasyczny piec z I pol. XIXw.

Willa Pyszałek stoi na przedgórzu Karkonoszy na wysokości 600 m.npm. w miejscowości Sosnówka. Bliskość takich ośrodków jak Karpacz (3 km) Szklarska Poręba (18 km) czy Jelenia Góra (10 km) sprawia, że nasz dom jest idealnym miejscem na wypady w góry.

Sosnówka słynie z łąk porośniętych wieloma gatunkami ziół.

Dla zmotoryzowanych turystów czekają takie atrakcje jak Praga (100 km), Drezno (160 km), Wrocław (110 km), Skalne Miasto (60 km). W okolicach istnieje możliwość skorzystania z jazdy konnej, połowu i smażenia ryb. Jednocześnie dom stoi 150 m. od drogi dodatkowo otoczony lasem co daje ciszę i wymarzony spokój. Kącik wypoczynkowy - dawna loża masońska Salon telewizyjny

Ogródek wypoczynkowy

Grill z altaną

Zamykany parking dla klientów